5. Międzynarodowe Sympozjum Logistyczne – ISS-LIB 2014 na Słowenii

DSC_0554Efektywne gospodarowanie finansami Koła Naukowego i wygrywane w 2014 roku konkursy oraz jak zwykle nieoceniona pomoc Dziekana Nauk Ekonomicznych dr hab. Jarosława Gołębiewskiego – profesora SGGW pozwoliły studentom Koła Naukowego Logistyki na udział w V Międzynarodowym Studenckim Sympozjum Logistycznym na Słowenii. W tym roku gospodarzem wydarzenia był Wydział Logistyki działający na Uniwersytecie w Mariborze.

Sympozjum odbyło się w dniach 10-14 listopada. Grupą pięciorga studentów Wydział Nauk Ekonomicznych oraz dr Aleksandrą Górecką mieliśmy okazję wziąć udział w tym wydarzeniu i zaprezentować swoją działalność naukową. W tegorocznej edycji Międzynarodowego Sympozjum Logistycznego wzięli udział profesorowie i studenci ze Słowenii, Polski, Niemiec, Rosji, Austrii, Węgier i Chorwacji.

Wszyscy uczestnicy prezentowali wyniki swoich badań. Ze strony polskiej prezentacje dotyczyły:  „Risk management in supply chains” – Mykola Bulanov, „Economic impact of sea port infastructure development in Poland” – Barbara Ladzińska i Małgorzata Baran,  „Markings impact on work efficiency and safety in warehouses” – Natalia Wolińska i Klaudia Wroniewicz. W czasie trwania Sympozjum wykłady mieli również profesorowie z uczelni partnerskich. Ogółem ,ciągu pięciu dni wysłuchaliśmy 7 wykładów, 23 prezentacji studentów oraz uczestniczyliśmy w dyskusji dotyczącej kierunków rozwoju edukacji w zakresie logistyki oraz współpracy naukowców z przedsiębiorstwami logistycznymi.

Poza programem naukowym, gospodarze zadbali o czas na kulturę i rozrywkę oraz poznanie kraju. Mieliśmy okazję zwiedzić miasta Celje i Koper, jaskinię Postojna jak również wizytować w przedsiębiorstwie „Titus” zajmującego się produkcją elementów do montażu drzwi oraz mebli, gdzie zostaliśmy zaznajomieni z  pojęciem dobrej praktyki logistycznej w firmie. Odwiedziliśmy również wytwórnię browaru Laško i obserwowaliśmy proces wytwarzania piwa. Organizatorzy nie zapomnieli  też o degustacji słoweńskiego wina i tradycyjnych lokalnych potraw.

DSC_0498 DSC_0611 DSC_0573
DSC_0606 DSC_0760 DSC_0765