Edycja 2016

W dniach 12-13 maja 2016 roku na Wydziale Nauk Ekonomicznych Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się VI edycja Warszawskich Dni Logistyki. Organizowana, jak co roku, przez członków Koła Naukowego Logistyki, konferencja naukowa, mająca charakter międzynarodowy, tym razem przebiegała pod hasłem „Nowoczesne rozwiązania logistyczne w obsłudze FMCG”.  Mieliśmy przyjemność gościć studentów z polskich uczelni, m.in.  z Gdyni, Katowic czy Warszawy, a także ze Słowenii i Turcji. Oficjalna część wydarzenia odbyła się w auli D-22 w budynku nr VI, na terenie Starego Kampusu SGGW.

Pierwszego dnia konferencji mogliśmy wysłuchać sześciu najlepszych prezentacji wybranych z puli nadesłanych referatów, przygotowanych przez studentów z Akademii Morskiej w Gdyni, Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz przedstawicieli Koła Naukowego Logistyki SGGW. Prelekcje wygłosili również przedstawiciele firm sponsorujących tegoroczną edycję wydarzenia.
W tym roku złotym sponsorem została firma FM Logistic sp. z o.o. oraz firma DPD Polska sp. z o.o. natomiast sponsorami srebrnymi firmy PEKAES S.A oraz Rohlig Suus Logistics S.A. Sponsorami rzeczowymi zostały: foodtruck „Crazy Pig” oraz firma Mlekovita. Swoją obecnością zaszczycił nas także przedstawiciel Czasopisma Logistyka Odzysku – patrona medialnego naszej konferencji. Jedną z atrakcji pierwszego dnia konferencji był panel dyskusyjny na temat nowych stylów zarządzania w obsłudze towarów szybkorotujących oraz specyfiki łańcuchów dostaw żywności w aspekcie globalnym. W panelu udział wzięli dyrektorzy z firmy PEKAES, przedstawiciel firmy FreshMazovia.com oraz pracownik SGGW, dr hab. Sebastian Jarzębowski. Ponadto, patronat honorowy nad konferencją objęli: Burmistrz Dzielnicy Ursynów, JM Rektor SGGW oraz Dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych.

018101600705

Warszawskie Dni Logistyki organizowane są także z myślą o doskonaleniu przez ich uczestników także umiejętności praktycznych, dlatego drugiego dnia konferencji dzięki zaangażowaniu firm Rohlig Suus Logistics oraz Eurocash odbyły się warsztaty, podczas których studenci mieli okazję zmierzyć się z problemami, z którymi na co dzień borykają się specjaliści z branży logistycznej. Ciekawy wykład na temat modelowania procesów biznesowych wygłosił przedstawiciel firmy IT Consulting. Ponadto, drugiego dnia konferencji odbyła się także sesja posterowa, w której uczestnicy konferencji prezentowali plakaty wykonane na podstawie przygotowanych wcześniej referatów.

Już po raz szósty Warszawskie Dni Logistyki wzbudziły duże zainteresowanie studentów polskich i zagranicznych uczelni oraz przedstawicieli firm z branży TSL i branż pokrewnych. Świadczy to o potrzebie organizowania tego typu wydarzeń, które niewątpliwie  umożliwiają studentom konfrontację wiedzy teoretycznej z rozwiązaniami stosowanymi w praktyce. Organizatorzy wydarzenia, świadomi tego faktu, już teraz zapraszają na VII Warszawskie Dni Logistyki, które odbędą się już za rok.

077306190576