KNL w terenie! Warsztat w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu

W poniedziałek 3 kwietnia, w odpowiedzi na zaproszenie jednej z nauczycielek wybraliśmy się z wizytą do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu. Podczas przebiegającego w miłej atmosferze spotkania udało nam się powiedzieć parę słów o działalności naszego koła, o korzyściach jakie można czerpać z aktywnego uczestnictwa w nim, jak również przeprowadzić krótki warsztat na temat łańcucha logistycznego i podstawowych strategii produkcyjnych.
Uczniowie łowickiej szkoły średniej, w większości klasy o profilu logistycznym, byli zafascynowani wykładem pokazującym na czym polega przynależność do naszej organizacji poprowadzonym przez nasze koleżanki.

IMG_0297

W czasie kolejnej części przeprowadziliśmy warsztat, dzięki któremu młodzi adepci logistyki mieli okazję samodzielnie sprawdzić m. in. z czym wiąże się nadmiar zapasów w produkcji i jakie negatywne konsekwencje niesie za sobą nieefektywna produkcja tworząca duże ilości odpadów.

IMG_0316

Na koniec wszyscy razem zrobiliśmy sobie zdjęcie upamiętniające ten pełen pozytywnych emocji wyjazd.