Warsztaty z C.H. Robinson

W dniu 18 stycznia część z naszych członków miała okazję uczestniczyć w warsztacie pod tytułem „Nowoczesne technologie w zarządzaniu transportem specjalistycznym”, organizowanym przez firmę C.H. Robinson. Firma ta jest wiodącym globalnym dostawcą rozwiązań supply chain w oparciu o usługi spedycyjne. W Polsce C.H. Robinson oferuje usługi spedycji drogowej, morskiej i lotniczej, a także transport specjalistyczny w cysternach i silosach oraz dla branży automotive. Co więcej, biura C.H. Robinson zapewniają doradztwo w zakresie łańcucha dostaw oraz dostarczają innowacyjne rozwiązania technologiczne, wśród nich m.in.: platformę Navisphere®, system zarządzania transportem TMS czy wykorzystanie Big Data.

Na początku warsztatów mieliśmy okazję zintegrować się ze studentami Logistyki oraz Transportu z innych warszawskich uczelni. Następnie pracownicy firmy przedstawili nam ogólny zarys funkcjonowania przedsiębiorstwa, po czym mieliśmy możliwość zwiedzenia każdego działu w firmie oraz dowiedzenia się, na czym polega praca na każdym ze stanowisk. Następnie opowiedziano nam o specjalistycznych programach, które usprawniają łańcuch dostaw w firmie C.H. Robinson. Pracownicy firmy przygotowali dla nas również case study, bazujące na zadaniach, z którymi mierzą się pracownicy firmy na co dzień. Na koniec otrzymaliśmy certyfikaty, potwierdzające uczestnictwo w warsztacie. Dziękujemy firmie C.H. Robinson za możliwość poznania wielu praktycznych informacji, które z pewnością przydadzą nam się w przyszłości.

robinson robinson 2