Wycieczka do Katowic – krainy węgla, górników i familoków

Wakacje nadal trwają, dlatego w miniony weekend udaliśmy się do Katowic, stolicy Górnego Śląska, a zarazem krainy węgla, górników i familoków. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od najbardziej rozpoznawalnego obiektu i prawdziwej ikony miasta, czyli Spodka. Historię miasta i regionu poznaliśmy odwiedzając Muzeum Śląskie oraz historyczne osiedle Nikiszowiec w międzyczasie zajadając się kluskami śląskimi i kopalniokami. Wyjazd był również dobrą okazją do spotkania się z członkami zaprzyjaźnionego Studenckiego Koła Naukowego Transportu z Uniwersytetu Ekonomicznego. Pozostały czas wykorzystaliśmy na ładowanie akumulatorów przed rozpoczynającym się już niedługo rokiem akademickim, w czasie którego czeka nas wiele równie ciekawych i niezapomnianych wyjazdów oraz projektów. Dlatego… stay tuned!

katowicw